top of page

Dėmesingu įsisąmoninimu  (angl. Mindfulness) grįsta streso valdymo grupė

Grupes (po 10-24 žmones) vedu pati ir kartu su kolegomis psichologais-psichoterapeutais dr. Juliumi Burkausku ir Julija Gečaite Palangoje, Klaipėdoje, Šiauliuose.

Dėmesingu įsisąmoninimas (angl. mindfulness) plačiai paplito visame pasaulyje kaip psichologinė priemonė padedanti šiuolaikiniam žmogui susidoroti su modernaus gyvenimo keliamais iššūkiais.

Dėmesingas įsisąmoninimas ne tik naudojamas psichoterapijoje, bet ir taikomas sveikiems asmenims siekiantiems stiprinti gebėjimą valdyti stresą, gerinti darbo ir gyvenimo kokybę, geriau suvokti save, savo jausmus ir siekius, mokyti tvarkytis su fiziniu ir psichologiniu diskomfortu, lavinti kūrybingumą ir aplamai gyventi išmintingesnį ir laimingesnį gyvenimą. Dėmesingas įsisąmoninimo nauda fizinei ir psichinei sveikatai, bei darbingumo didinimui pagrįsta daugybe mokslinių tyrimų. Ši programa praktiškai taikoma ir verslo pasaulyje tokiose milžiniškose korporacijose kaip FACEBOOK, APPLE ar GOOGLE.

Apie programą plačiau prie skilties Mindfulness, o naujų grupių pradžia Naujienose ir Psichologija+

Rūkymo metimo grupė

„Mesti rūkyti lengva. Aš tai esu daręs daug kartų“, -  taip yra sakęs žymus amerikiečių rašytojas Markas Tvenas.

​Sunkiausia būna ne mesti, o nebepradėti vėl rūkyti. Užsiėmimų metu metančiajam rūkyti padedama atrasti asmeninę nerūkymo motyvaciją, koreguoti kasdieninio gyvenimo įgūdžius­ – mokytis bendrauti, dirbti, įveikti stresą, atsipalaiduoti ar ilsėtis be cigaretės. Taip pat kalbama apie psichosocialinį rūkymo mechanizmą, aptariamos rūkymo ir nerūkymo asmeninės pasekmės, mokomasi streso įveikos. Tyrimai rodo, kad gydant rūkymo priklausomybę, net minimalios psichologinės intervencijos gali labai sumažinti atkryčio tikimybę, o veiksmingiausia tai daryti grupėje.

Rūkymo metimo grupę vesdavau LSMU Neuromokslų instituto Palangos Klinikoje

Apie vykusį LR Sveikatos apsaugos ministerijos finansuojamą projektą "Palanga - nerūkantis miestas" skaitytkite ČIA.

bottom of page