top of page
Dėmesingu įsisąmoninimu (angl. Mindfulness) grįstas streso valdymas
Ar programa man tinka ?

Jeigu:

  • dažnai jauti nerimą

  • nori geriau valdyti stresą

  • trūksta kantrybės

  • lengvai išsiblaškai

  • išgyveni įtampą, kuri gal net sukelia fizinį skausmą

  • prastai miegi

  • dažnai jauti nuovargį

  • jauti nepasitenkinimą savo gyvenimu

  • sumažėjo Tavo produktyvumas

  • ir apsisprendei, kad jau laikas kažką su tuo daryti

Taip. Ši programa kaip tik Tau.

Streso šaltiniai ir Mindfulness

Ar būna taip, kad paskęsti savo mintyse? Arba momentai, kai tarsi viskas erzina, nerandi sau vietos, atrodo visko per daug arba tiesiog nieko nebesinori? Jei taip – sveikiname – esi žmogus. Šios streso būsenos pažįstamos daugeliui, nes tai yra dalis mūsų visų gyvenimo. Tačiau situacija nėra beviltiška – mes galime išmokti susitvarkyti su tokiomis situacijomis ir sumažinti stresą. Tą galima padaryti būtent per tikslingas Dėmesingo įsisąmoninimo (Mindfulness) praktikas.

 

Dėmesingas įsisąmoninimas (angl. Mindfulness) – tai tikslingas dėmesio nukreipimas į esamą akimirką „čia ir dabar“, išlaikant priimantį, smalsų ir atjaučiantį nusiteikimą. Tai kasdienė praktika, padedanti būti dabartiniame momente, įnešant į savo gyvenimą daugiau džiaugsmo ir ramybės, užuot nuolat nerimaujant apie ateitį arba liūdint ir gailintis dėl praeities. Galbūt dažnai girdi patarimus „nestresuok“, tačiau nesulauki aiškaus paaiškinimo kaip tai padaryti? Vien patarimų nepakanka.

 

Tvarkytis su kasdieniais iššūkiais ir stresais reikia mokytis, lygiai taip, kaip mokomės važiuoti dviračiu ar groti pianinu. Kodėl? Nes stresas visų pirma kyla mūsų galvose. Būtent „treniruodami“ savo protą galime sustiprėti ir tapti atsparesniais stresui. Ne be reikalo Dėmesingas įsisąmoninimas dar kartais vadinamas sporto klubu mūsų protui, širdžiai ir smegenims :) Dėmesingo įsisąmoninimo ugdymas nepateikia konkrečių sprendimų kiekvienai problemai, tačiau jis leidžia “ištreniruoti” įgūdžius, kuriuos taikant pradėsi lengviau įveikti kylančius sunkumus.

Kaip šie mokymai veikia mano stresą?

Tiek praktika, tiek moksliniai tyrimai rodo, kad tie, kurie taiko dėmesingo įsisąmoninimo principus savo gyvenime, išmoksta geriau suprasti kitus žmones ir save, gauti naudos iš savo nesėkmių, lengviau priimti sprendimus, suplanuoti ir siekti norimų pokyčių savo gyvenime.

 

Programos metu, mes nesame tam, kad aiškintume, jog stresas kenkia ir reikia mažiau stresuoti. Mes esame tam, kad padėtume išmokti sumažinti įtampą ir susidurti su gyvenimo problemomis kaip su iššūkiais, kuriuos Tu gali drąsiai priimti ir su jais tvarkytis.

Teksto autoriai Alicja Juškienė, Julija Gečaitė, Julius Burkauskas

bottom of page