top of page
Individualios psichologinės konsultacijos

  • Paaugliams (nuo 16 metų)

  • Suaugusiems

  • Poroms

Teikiu konsultacijas:
Konsultuoju žmones susiduriančius su:
  • nerimo problemomis (nerimu dėl sveikatos, panikos priepuoliais, socialiniu nerimu, generalizuotu nerimu, fobijomis),

  • užsitęsusia liūdna, prislėgta nuotaika, interesų praradimu, sergant depresija,

  • netektimis, krizėmis, traumomis,

  • lėtinėmis ligomis (pvz. išemine širdies liga, diabetu, onkologine liga, žvyneline ir kt.)

  • miego problemomis (pvz. lėtine nemiga, patiriant sunkumų prisitaikant prie obstrukcinės miego apnėjos gydymo),

  • santykių problemomis,

  • sunkumais darbe/mokykloje/studijose,

  • nepasitikėjimu savimi,

  • piktnaudžiavimu alkoholiu ar kitomis narkotinėmis medžiagomis

  • išreikštais asmenybės bruožais ir susiduriančiais su tarpasmeniniais ir/ar darbiniais sunkumais

  • esant ribinės, narcistinės asmenybės sutrikimams.

 

Konsultacijos internetu

Psichologinis ir/ar psichoterapinis konsultavimas internetu (per Skype ar kitas programas) teikiamas gyvenantiems kituose miestuose ar šalyse.

Kognityvinė elgesio terapija

Kognityvinė elgesio terapija (KET) remiasi neuromokslo pagrįstu faktu, jog žmogaus savijautą (jausmus, emocijas) veikia žmogaus mąstymas (mintys, taisyklės ir kertiniai įsitikinimai), o kylančios emocijos veikia žmogaus elgesį. Vadinasi žmogaus savijautą veikia ne tai kas nutinka, o taip kaip žmogus interpretuoja tai kas vyksta. KET teigia, jog psichologinės problemos kyla dėl klaidingų įsitikinimų ir/arba mąstymo procesų. Klaidingi įsitikinimai veikia realybės suvokimą, sukelia nemalionius jausmus. Todėl KET siekia ištaisyti klaidingus įsitikinimus ir padėti klientams pakeisti prielaidas palaikančius netinkamą elgesį ir distresą keliančius jausmus (pvz. liūdesį ar nerimą).

 

KET primiausia stengiasi sušvelninti simptomus (pvz. panikos atakas, nerimą, depresijos simptomus), tačiau jos pagrindinis tikslas - padėti pašalinti mąstymo šališkumą, kuris formavosi esant įvairioms vaikystės, paauglystės, gyvenimiškoms patirtims ir pakeisti kertinius žmogaus įsitikimus, dėl kurių žmogus gali patirti distresą ateityje.

KET nėra tik neigiamų įsitikinimų keitimas atitinkančiais realybę. Ji visų pirma remiasi tikrove, o ne trokštamu mąstymu (nemaišyti su pozityviu mąstymu!). Be to, KET netvirtina, kad žmonių problemos yra tik įsivaizduojamos. Klientai gali turėti ir funkcinių trūkumų, sunkių socialinių, finansinių ar sveikatos problemų. Tačiau, be tikrų problemų, jie šališkai vertina save (pvz. "Aš silpna/-s), situacijas (pvz. "Čia nieko nepakeisiu"), savo išgales (pvz. "Aš nesugebėsiu susitvarkyti"), o tai riboja jų reakcijų spektrą ir trukdo ieškoti geriausių sprendimų. KET terapijos rėmuose mokomasi problemų sprendimo, minčių pertvarkos, daromi eksperimentai, kurie suteikia naują patyrimą, bei kiti namų darbai.

 

KET terapijoje svarbiausia tai kas vyksta tarp terapinių užsiėmimų, todėl didelis dėmesys skiriamas namų darbams ir praktiniam terapinių įžvalgų pritaikymui, kad pokyčiai vyktų kuo greičiau ir sklandžiau. Nes juk ką gali vienas terapinis užsiėmimas per savaitę prieš likusias 167 gyvenimo valandas? Dėl KET praktinio pritaikymo savo kasdienybėje, bendradarbiaujančio santykio su terapeutu šį terapija efektyvi ir yra sąlyginai trumpa. Moksliniai tyrimai rodo, kad nerimo sutrikimais ir depresija sergantiems klientams, kurie neturi gretutinių susirgimų galima padėti per 10-20 terapinių susitikimų.

KET terapuetas siekia išmokyti savo klientą tapti sau pačiam geriausiu terapeutu.

Tačiau KET nėra panacėja. Kaip jau supratote, KET reikalauja aktyvaus kliento įsitraukimo į terapinį procesą, todėl KET netaikoma kai klientas nenori to daryti, turi pažintinių sutrikimų (pvz. raidos sutrikimai, atminties sutrikimai, demencija). KET poveikis taip pat ribotas esant asmenybės akcentuacijoms ir asmenybės sutrikimams (pvz. ribinei asmenybei). Tokiu atveju taikau Schemų terapiją.

Schemų terapija

Schemų terapija (autorius Jeffrey Young; 1990, 1999) sukurta tam, kad būtų galima padėti asmenybės problemų (santykių, asmenybinių, emocinių problemų) turintiems klientams, kuriems standartinė KET neveikė. Schemų terapijoje daugiau dėmesio skiriama ieškoti psichologinių problemų priežasčių vaikystėje ir paauglystėje, daugiau dirbama su emocijomis, su terapeuto ir paciento santykiu bei su paciento disfunkcinėmis įveikos strategijomis, kurios ir palaiko problemas.

Schemų terapija, priklausomai nuo kliento poreikų, gali būti trupalaikė (keletas mėnesių), vidutinio ilgumo (iki metų) arba ilgalaikė (daugiau nei metai). Ji skirta gydyti ne ūmius simptomus, tokius kaip depresijos epizodas ar panikos priepuoliai, o su asmenybe ir santykiais susijusius sunkumus.

Apie schemas ir gydymą galima paskaityti čia.

bottom of page